Zumba Příbram

Zumba je skvělá zábava pro všechny věkové kategorie. Jedná se o mix cviků a tanečních kroků salsy, merengue, samby, mamba, flamenga, cumbie, regaetonu nebo tanga. Vše v doprovodu živé a rytmické latinsko-americké hudby.

Zumba je ve své podstatě set, ve kterém naleznete přijemnou směs skladeb, jež reprezentují různé tance, či mixy tanců. Díky měnícím se prvkům a krokům různých tanců se s každou skladbou aktivně zapojují vždy nové svalové skuipny. Udává se, že na jedné hodině spálíte dokonce až 1000kcal. Vysoká spotřeba kalorií vychází ze zapojení celého těla. Zumba je ideální pro ty kdo chtějí hubnout, jedná se totiž o intervalový trénink. Během hodiny se neustále mění tempo a intenzita, což je ideální pro hubnutí, ale hlavně je to ZÁBAVA!

 • Co na sebe?

  Tílko, top - počítejte s tím, že vše propotíte. Tepláky, leginy nebo kraťasy, na značky si nepotrpíme. Pro jistotu si sebou vezměte i slabou mikinu, které Vás bude chránit proti prochladnutí po cvičení. A pohodlnou sportovní obuv.

 • Co s sebou?

  Sebou dostatek tekutin, alespoň jeden litr. Ten, kdo se více potí, by si určitě neměl na hodinu zapomenout vzít ručník na otření potu.

 • Jsem muž a nikdy jsem tančit nechodil!

  No a? Zumbu vymyslel právě muž, Beto Perez z Kolumbie. Ženy a dívky v sále přítomnost mužů zaručeně ocení. Pokud Vám něco na první hodině nepůjde, nenechte se odradit. Všechny ženy v sále kolem Vás byly také jednou na Zumbě poprvé a také jim všechno nešlo hned.

 • Mám pár kilo navíc!

  Vemte si pohodlný oděv a směle vyražte. Pokud je však Vaše nadváha opravdu výrazná, prokonzultujte vše nejprve s Vaším lékařem. Některé tance mohou nadměrně zatěžovat klouby. Při hodině Zumby vždy naslouchejte svému tělu, intenzitu cvičení snížíte například tím, že budete dělat kratší kroky a nebudete tolik používat ruce. Lidé s nadváhou by se měli vyvarovat zejména skokům. Pokud se během hodiny Vaše tepová frekvence zvýší a nebudete se cítit příjemně, tak jednoduše snížíte nasazení. Důležité je, abyste dělali to, co Vás baví a co je Vám příjemné.